FİRMA REHBERİ
FİRMA ARAMA
ANKET
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?
Halk Ekmek Pide Fiyatlarını Belirledi
Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, ramazan ayının vazgeçilmezi olan pidenin bu yılki fiyatlarını belirledi. Yeni düzenlemeye göre 300 gram pide 50 kuruştan, 400 gramlık pide ise 75 kuruştan satılacak.
29 Temmuz 2011 / 10:02

Halk Ekmek Fabrikası‘ndan yapılan açıklamaya göre, yıllardır ramazan ayının vazgeçilmez tadı olan pideyi Ankaralı tüketicilerle buluşturan Halk Ekmek Fabrikası, bu yıl da ‘‘en kaliteli‘‘ pideyi ‘‘en ucuza‘‘ tüketicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. 

Ramazan ayına özel olarak deneme üretimine başlanan pide ile Ankaralıların sofralarında yer alacak olan Halk Ekmek Fabrikası, 2 çeşit pide üretme kararı aldı. 400 gram olarak üretilecek olan pideler 75 kuruştan satışa sunulurken, 300 gramlık pideler 50 kuruştan satılacak. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar, 300 gramlık pidelerin ‘‘dikdörtgen‘‘ formunda üretileceğini bildirdi. 

Hedeflerinin ramazan ayı boyunca günlük 40-50 bin civarında pide üretmek olduğunu aktaran İlkbahar, şöyle devam etti:

‘‘300 gramlık pidemiz dikdörtgen şeklinde olacak. Bunun nedeni makinelerimizde yüklü olan program. El değmeden üretim yapıldığı için pidenin formuna müdahale etmiyoruz. Halk Ekmek Fabrikası, sadece kaliteli üretimi ile değil ekonomik fiyatı ile de denge unsurudur. Geçen yıllarda üretilen pidelerin tamamı satıldı. Her geçen yıl talep biraz daha artıyor. Talebi karşılayabilmek için var gücümüzle çalışacağız. Ankaralı tüketicilerimize dumanı üstünde ürünler sunabilmek için gerekli tüm hazırlıkları yaptık.‘‘ 
 

DİĞER SEKTÖREL HABERLER