FİRMA REHBERİ
FİRMA ARAMA
ANKET
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?
TABELA VERGİSİ UYARISI…
Cadde, bulvar ve meydanlar ile bu alanlara cephesi bulunan binalar üzerindeki her türlü ilan ve reklamların vergileri ile asma, tahsis ve bakım ücretlerine ait 1.taksit ödemeleri 30 Nisan Çarşamba günü sona eriyor.
29 Nisan 2014 / 14:59

Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, cadde, bulvar ve meydanlar üzerinde işyeri bulunan esnafın mağdur ve cezalı duruma düşmemesi için ilan ve reklam vergisinin 1. Taksit ödemelerinin 30 Nisan 2014 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar yapmaları gerektiği belirtildi.

Mali Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, kaydı olmayan ve ilk defa müracaat edecek olan mükelleflerin, müracaat esnasında yanlarında önceki yıllara ait ilçe belediyelerinin vermiş olduğu vergi tabelası veya fotokopisini de beraberlerinde getirmeleri gerektiğini kaydettiler.

Ankara genelinde tabela kontrol denetimlerinin artırıldığını belirten yetkililer, kaçak ve vergisini ödemeyenlerin sıkı denetimlerle tespit edileceğini vurguladılar.

Vatandaşların da duyarlı olmasını isteyen yetkililer, şikayetlerin Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Gelir Şube Müdürlüğüne ait olan 507 27 23, 507 27 81, 507 27 82, 507 14 69, 507 15 18 numaralı telefonlara yapabileceklerini kaydettiler.

Cadde bulvar ve meydanlar üzerinde olup da birden fazla sokak kapısı olan çarşı, pasaj ve hanlarda bulunan işyerlerinin de ilan ve reklam vergilerini Büyükşehir Belediyesine yatırmaları gerektiğini belirten yetkililer, bu tür işyerlerindeki esnafın mağdur duruma düşmemeleri için ilçe belediyelerine kayıt yaptırmamaları gerektiğini ifade ettiler.

Yetkililer, her türlü vergi, resim ve harçlarla ilgili ödemelerin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tahsilat.ankara.bel.tr internet adresine veya Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası ile İng Bank’ın tüm şubelerine online olarak veya Hipodrom Caddesi No: 5 A Blok’ta bulunan Mali Hizmetler Daire Başkanlığı veznelerine yatırılabileceğini söylediler.

 

-REKLAM VERGİSİ KAPSAMINDA BULUNAN UNSURLAR:

 -İşyeri yüzeyine takılan tabelalar,

- İşyeri çatısına konulan tabelalar (totem),

- İşyeri önüne veya kaldırım üzerine konulan tabelalar (totem),

- Kampanya veya indirim günleri kapsamında işyeri camlarına yapılan stiker veya vinil türü yapıştırmalar,

- İşyeri ön cephesi veya sağır duvara yapılan yazı, resim, çizim, boyama, logo türü işyerini tanıtan giydirmeler,

- İşyerlerinin dönemlik olarak çıkarmış oldukları ve ürünlerin tanıtılmış olduğu broşür ve insörtler,

- Market ve mağazaların müşteri taşıma araçları ve firmalara ait araçlar üzerinde bulunan yazı ve tanıtıcı resimler (araç üstü reklam),

- İşyeri yüzeyine veya yol boylarına konulan bez, branda türü tanıtım afişleri.

DİĞER SEKTÖREL HABERLER