FİRMA REHBERİ
FİRMA ARAMA
ANKET
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?
İngilizce Anaokulu Çubuk’ta Açıldı
Çubuk'ta İngiliz Kültür Okul Öncesi Eğitim Kurumlarının Çubuk Şubesi açılarak hizmet vermeye başladı.
11 Haziran 2013 / 12:59

İngiliz Kültür Okul Öncesi Eğitim Kurumlarının en önemli özelliğinin organik gıda ve hijyene verdiği önem olduğunu söyleyen Kurum Müdürü Burcu Erkin, ayrıca çocuğun gelişim döneminde Türkçeyle birlikte aynı zamanda İngilizceyi de ana dili gibi öğrendiğini belirtti. 

11.20130611125535.jpg

Türkiye'nin ve dünyanın en önemli İngilizce Anaokulu olarak kabul gören İngiliz Kültür Okul Öncesi Eğitim Kurumlarının gelişme dönemindeki çocuklara öğrenme garantisi verdiğini hatırlatan Erkin, 'İngilizce benim ikinci anadilim' sloganıyla eğitim ve öğretime başladıklarını kaydetti.

-İngilizce Anaokulu ile Dil Eğitimi Küçük Yaşta Başlayacak 

12.20130611125604.jpg

Yaklaşık 600 metrekarelik bir alana sahip villada rahat, ferah ve konforlu özel sınıflarda çocuklara eğitim verildiğini kaydeden Erkin, ’’Biz Çubuk’ta ilk defa bir etüt merkezini açtık. Bununla yetinmedik ilk kez bir marka dil okulu olan Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursunu getirdik ve şimdi de ilk kez daha küçük yaşta öğrenci kabul ettiğimiz 18 aydan itibaren kreş hizmeti verdiğimiz KidsAloud İngilizce anaokulu hizmetini başlattık. Bu eğitim 18 aydan 72 aya kadar devam edecek. Bu eğitimin en önemli özelliğinden biride organik gıda ve hijyene verilen önemdir. Okulumuzda çocuklar gelişim döneminde Türkçe ile birlikte aynı zamanda İngilizceyi de ana dili gibi öğrenmektedir. Çünkü çocuğun dil gelişimi 2-3 yaşa kadar tamamlanır. 0 ila 3 yaş arasında çocuk bir dili değil birkaç dili aynı anda öğrenebilir. Bu çocuklar bu yaşta birkaç dil öğrendikleri zaman, o diller ana dili olur ve bu dilleri unutmaları da mümkün olmaz. Bir şekilde hayatları boyunca kullanmasalar da temel olarak öğretildiği için bisiklete binmek gibi bıraktığı yerden devam eder’’ dedi.

13.20130611125625.jpg

-Biri Türkçe Diğeri İngilizce Olmak Üzere Çift Öğretmenli Eğitim

Kurumlarında çift dilli eğitim verildiğini hatırlatan Erkin, biri Türkçe diğeri ise İngilizce olmak üzere eğitim veren iki öğretmenin sınıflarda eğitim vereceğini ifade etti.  Çocukların bunu yeni bir dil öğreniyormuş kaygısıyla değil, yaşamlarının bir parçası olarak aldıklarını anlatan Erkin, ’’Biz belli dönemlerde çocukların kazandığı dil düzeyleri hakkında aileyi bilgilendiriyoruz. Bununla birlikte çocuklarımızın aileleri ile evde de İngilizceyi kullanmalarını sağlıyoruz.  Aslında bir anlamda ailelere de çocuklar üzerinden İngilizce öğretiyoruz’’ diye konuştu.

14.20130611125644.jpg

-Kayıtlar Sınırlı Sayıda

Her gelen çocuğun kayıt yaptırmasının birkaç açıdan mümkün olmadığını söyleyen Erkin, ’’ Biz bir markanın temsilcisi olduğumuz için o kaliteyi korumak amacıyla uymamız gereken bir takım kurallar vardır. Bunun için de mekanımıza verilen sınırlı bir kapasitemiz bulunmaktadır. Ayrıca çok önem verdiğimiz bir şey daha var. O da burada hem öğrenciyi hem de veliyi seçerek almak durumundayız.  Burada eğitim alacak çocuğu mutlaka bir ön değerlendirme testinden geçiriyoruz. Bunlar psiko-sosyal, dil gelişim, zihinsel gelişim alanlarında değerlendirmeden geçiriyoruz. Bununla birlikte velinin de bir ön değerlendirmeden geçmesi söz konusudur. Velinin değerlendirme noktasında çocuğunu yetiştirme biçimi, anne baba tutumu burada çok önemlidir. Emanet aldığımız evladımızı eğer biz gerçekten şekillendirecek doğru bir eğitim vereceksek, bu bir ekip işi ve her anlamda velilerimizle birlikte çalışmak zorundayız’’ dedi.

15.20130611125709.jpg

-Kayıtlar 30 Haziran’da Sona Erecek

Toplamda 40 öğrenci alınacağını,  İngilizce Anaokuluna erken kayıtların 30 Haziran’da sona ereceğini belirten Erkin, ’’30 Haziran’a kadar erken kayıt avantajlarımız var. Erken kayıtta hem ücretlendirme üzerinden indirim alacaklar ve ödeme biçiminde kolaylıklardan faydalanacaklar. Tabi ki en önemlisi de kontenjan dolmadan gelmiş olma fırsatını yakalamış olacaklar” şeklinde konuştu.

-Genç Eğitimciler Yılın Girişimci Ödülüne Aday gösterildi

Büyük Anadolu Birliği Konfederasyonu tarafından 2014 yılının “ Yılın Genç Kadın Eğitim Girişimcileri “olarak aday gösterildiklerini söyleyen Erkin, bu ödülün Çubuk adına çok olumlu bir gelişme olduğuna inandıklarını belirterek, ’’Bu başarı sadece bizim değil, bize inanan, güvenen Çubuk halkının başarısıdır. Yaptığımız çalışmalar dikkate değer bulundu. Önümüzdeki yıl Çubuk’umuza bu gururlu ödülü getirmeyi umuyoruz’’ dedi.

-Yaz Okulları Kayıtları Başladı

Erkin, kurumlarında yaz okulu açtıklarını ve yaz okulu için de kayıtların başladığını sözlerine ekledi.

17.jpg

18.jpg 

DİĞER SEKTÖREL HABERLER